• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!

25-річчя УРП


 

30 квітня виповнилося 25 років від дня заснування Української республіканської партії (УРП).

З нагоди цієї знаменної події в приміщенні Будинку вчителя у Києві відбулося урочисте зібрання республіканців.

З вітальною промовою до його учасників звернувся голова УРП Сергій Джердж, який розповів про створення партії, що стала першою в новітній Україні легальною політичною силою, покликаною боротися за відновлення української державності, її видатних постатей.

Тепло зустрінутий присутніми на урочистих зборах виступив засновник і почесний голова партії, Герой України Левко Лук’яненко.

Його виступ носив принциповий, самокритичний характер. На думку Левка Григоровича, в останній період в Українській республіканській партії спостерігаються інертність, пасивність, частина її членів змирилася з сумним станом речей. Тож замість активізації дій мають місце млявість і нерішучість, замість пошуку шляхів розвитку й зміцнення партії – боротьба за виживання.

Виступаючий зазначив, що з його боку були спроби пожвавити життя серед однопартійців, зміцнити осередки ініціативними людьми. Позитивний досвід у цьому напрямі надбано, зокрема, у Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій та деяких інших областях.

Нині на порядку денному республіканців – вибори до місцевих рад. До них треба готуватися уже зараз. Саме тому необхідно найближчим часом провести з’їзд УРП, на якому слід виробити політичну стратегію з метою провести в органи місцевої влади якомога більше своїх представників. Тут дуже важливо схилити на свій бік енергійну молодь, кваліфікованих і мудрих фахівців, які працюють у різних сферах. Саме такий підхід здатний повернути партії сили і провідні позиції в суспільстві, що були притаманні їй на початку дев’яностих років минулого століття. Якщо цього не буде зроблено, представництво республіканців на місцях може бути взагалі зведено до мінімуму, а сама партія опиниться на узбіччі життя і політичних процесів в Україні.

Заступник голови Української республіканської партії Ростислав Новоженець акцентував увагу на важливих віхах чвертьвікової історії УРП, висловив думку щодо визначення стратегії партії на сучасному етапі, закликав однопартійців активно діяти, а не імітувати діяльність.

На зламі 90-х років минулого століття в тодішньому СРСР з’явилася нова політична сила – Українська республіканська партія. Саме вона, зазначив Головою Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, стала відроджувати українську державу, наповнювала життя співвітчизників національним змістом, завдячуючи своїм акціям зробила дуже багато, щоб дійти до серця кожного громадянина на місцях, доклала усіх зусиль, щоб на політичній мапі постала незалежна й суверенна Україна. За цей високий подвижницький чин очільник українських націоналістів щиро подякував членам УРП, зокрема її почесному голові Левку Лук’яненку, а також закликав до консолідації сил, згуртування, спільного координування зусиль на шляху до створення передового й процвітаючого суспільства.

З ювілеєм учасників зібрання вітали також Степан Хмара, керівник центрального секретаріату партії Валентина Безніщенко, Олесь Шевченко, Сергій Жижко, керівники крайових організацій УРП Роман Семчишин (місто Київ), Віктор Убийвовк з Полтавської та Микола Семенюк з Івано-Франківської областей, голова Спілки офіцерів України Олександр Скіпальський.

Завершилося урочисте зібрання нагородженням активістів Української республіканської партії та змістовною концертною програмою.Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України