• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
Наша діяльність

Влада готує масштабні фальсифікації виборів


Влада готує масштабні фальсифікації виборів

   На виборах Президента України у 2010 році в державному реєстрі числилось 37 млн. виборців, а у 2014 році їх було лише 34,2 млн  Тобто, кількість виборців за 4 роки тоді зменшилась на 2,8 млн. осіб.  Закономірно, що у 2019 році тенденція до зменшення виборців мала б зберегтись. Але цьогоріч їхня кількість, порівняно з 2014 роком, навпаки, чомусь збільшилась. І склала 35,6 млн. осіб. Тобто, за останні5 років зросла на 1,4 млн. осіб. І це на тлі  війни, різкого зростання трудової еміграції та перевищення смертності населення над народжуваністю. Отже, можна з певністю вважати - щонайменше 1,4 млн. виборців у державному реєстрі 2019 року є “мертвими душами”.

   Аби громадськість не довідалась справжньої кількості виборців влада перманентно переносить проведення Всеукраїнського перепису населення. Лише за останнє десятиріччя це робилося п’ять разів: у 2010 році скасували пробний перепис населення, з 2012 року перепис перенесли на рік пізніше, з 2013 року перенесли на 2016 рік, а постановою Кабінету Міністрів України від грудня 2015 року Всеукраїнський  перепис населення з 2016 року перенесли аж на 2020 рік. І це при тому, що останній перепис населення України проводився ще у 2001 році.

   Унікальні шанси для маніпуляцій з кількістю виборців закладено і в ч.3 ст.7 Закону України ”Про державний реєстр виборців”, де передбачено можливість тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Водночас, для мешканців окупованих територій, а саме: АРК, Севастополя, частини Донецької і Луганської областей оформлення заяви на тимчасову зміну місця голосування відбувається за спрощеною процедурою і не потребує жодних додаткових, підтврджуючих таку необхідність, документів.

    У Державному реєстрі виборців (ДРВ) зазначено, що у Криму разом із Севастополем є 1,8 млн. виборців. Щодо Донецької і Луганської областей – в ДРВ, свідомо, для можливих фальсифікацій, змішано дані підконтрольних Україні і окупованих територій. Але нескладний підрахунок за даними ДРВ по районах дає приблизно 2,9 млн. виборців на окупованій частині Донбасу. Отже, разом на всій окупованій території України мешкає 4,7 млн. виборців, які теоретично можуть взяти участь у виборах в Україні. Зі зрозумілих причин лише мізерна частка з цих 4,7 млн. реально проголосує, решта – величезна спокуса для фальсифікаторів від влади.

    Особливо пильно слід стежити за виборцями з окупованого Донбасу, які від влади в Україні за останні чотири роки отримали своєрідний хабар у вигляді пенсій в розмірі 80 млрд. грн. (в середньому по 2 тис. грн. на кожного пенсіонера щомісяця). З огляду на вільне переміщення осіб через лінію розмежування влада в Україні може організувати масове або фіктивне перевезення частини з тих 2,9 млн. виборців окупованого Донбасу для підконтрольного і провладного голосування на контрольованій території.

     Окремо слід розглядати виборців із числа внутрішньо переміщених осіб, кількість яких сягає близько 1,1 млн. ДРВ також окремо їх не розглядає, проте вони за своїм статусом в значній мірі залежні від влади і можуть піддаватися різним маніпуляціям і навіть тиску з метою отримати для влади необхідні голоси.

      Водночас, Міністерство соціальної політики заявляє, що за кордоном на постійній основі проживає 3,2 млн. осіб і на тимчасовій – від 7 до 9 млн. громадян України, понад 90% серед яких є виборцями. Звісно, відсоток тих, хто приїде на голосування в Україну буде мізерний. Але і за кордоном з них проголосує небагато. ДРВ у закордонному виборчому окрузі нараховує лише 0,5 млн. виборців. Отож, решта – предмет для фальсифікацій.

     В підсумку, якщо додати всі категорії виборців з груп ризику, голоси яких можуть, проти їхньої волі, бути використані владою на свою користь на виборах Президента України 31 березня 2019 року виходить – близько 18 млн. осіб. А це понад 50% виборців!

   Тому громадськість, активісти, виборчі штаби кандидатів у президенти України повинні бути готовими до ймовірних масштабних фальсифікацій на цих виборах з боку влади аби кваліфіковано і ефективно протидіяти цьому злочину.

 

Ростислав Новоженець, заступник голови Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України