• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Заява УРП


Заява Української республіканської партії

з нагоди 30-ої річниці відновлення незалежності України

24 серпня 2021 року наша рідна Україна відзначатиме 30 років новітнього державотворення. Вітаємо з цим великим національним святом усіх українців в Україні та світі! Тішить, що за останні століття – це найдовший термін існування незалежної української держави. Пишаємось, що наша держава виникла не на порожньому місці, а має понад тисячолітню історію – від величної Київської Русі (ІХ-ХІІІ ст.), Королівства Русі (ХІІІ-ХІV ст.), славетної козацької держави Війська Запорізького, Гетьманщини (ХVІІ-ХVІІІ ст.) до часів Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та Української Держави, Карпатської України у першій половині ХХ-го століття.

Українська республіканська партія, створена понад 30 років тому членами Української Гельсинської спілки, засновником і багаторічним головою якої був автор Акту про незалежність України Левко Лук’яненко, має незаперечні заслуги у відродження української держави та проголошенні незалежності України 24 серпня 1991 року.

Водночас, радість ювілею затьмарює реальний стан речей у державному будівництві. Адже, Україна за три десятиліття не стала соборною (чимало етнічних земель залишились поза її межами) і по справжньому незалежною (самостійною) державою. Попри відновлені історичні державні символи (прапор, герб, гімн, грошова одиниця) ми і далі перебуваємо під пресом багатовікового московського панування – це стосується і стану української мови у різних галузях, насамперед, культурі та сфері обслуговування, перебування на ключових посадах в державі осіб, що не володіють державної мовою, а якщо і володіють, то в родинному колі послуговуються російською.

На жаль, маємо не омріяну республіку, а державу з кланово-олігархічною системою. Досі не засуджено багато злочинів колишнього комуністичного режиму, період захоплення влади в Україні московськими більшовиками не визнано окупацією, проведена після 2014 року вихолощена компромісна люстрація компартноменклатури та працівників колишніх спецслужб не дала очікуваного результату, а привела до реваншу «п’ятої колони» і посилення впливу новітньої московської агентури.

Можна вину за тридцятирічне тупцювання на місці в українському державотворенні перекласти на нащадків московських окупантів періоду УкрРСР та їхніх прислужників із українського табору, які дуже комфортно почувають себе на основних посадах у “де-юре” незалежній Україні. Але, будьмо відверті, хто нам, українцям, забороняє брати участь в державотворенні, активно йти у політику і на державні посади, на яких відстоювати власні українські інтереси? Багато хто покладає надію сьогодні на молодих фронтовиків, добровольців-вояків, які могли б стати “волонтерами в політиці” та поставити собі завдання, яке вже виконували на війні – знищити ще й ворогів внутрішніх і навести лад, розбудовуючи державу.

Українська республіканська партія закликає кожного українця в цей нелегкий час війни з Російською Федерацією спільно й непохитно відстоювати суверенність нашої держави, примножувати українські традиції та добробут. Ми, республіканці, щиро віримо, що наша Україна – невмируща, український народ – нездоланний і нескорений, перемагав і переможе у своїй боротьбі за українську Україну!

День Незалежності – це свято, яке висуває перед кожним з нас високі вимоги, спонукає до особливої відповідальності перед собою, своєю родиною, перед Україною, прийдешніми поколіннями.

Усім нам – миру, міцного здоров'я, невичерпної енергії, впевненості у завтрашньому дні і найголовніше – перемоги в єднанні заради досягнення найзаповітнішого – процвітання нашої держави.

Слава Україні !

Центральний провід Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України