• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
Компартію знову заборонили! На цей раз назавжди???

Участь УРП у суді про заборону Комуністичної партії


Уже кілька років, починаючи з 2015 року, триває судовий процес про заборону Комуністичної партії України. Компартія, зловживаючи своїми процесуальними правами, восьмий рік зволікає розгляд справи по суті, що надавало цій партії можливість отримувати з державного бюджету  мільйони гривень фінансування на свою діяльність. Фактично фінансування йшло на пропаганду комуністичної ідеології в Україні, за часів панування якої Україна пережила три голодомори, масові репресії, якими комуністи винищили мільйони найпрацьовитіших селян, розстріляли та замордували в концтаборах найкращих представників української інтелігенції, перетворивши більшість населення України в слухняну і покірливу масу. Варто нагадати: статтею 2 Конвенції ООН «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» згадана діяльність КПУ кваліфікується, як геноцид.

Лише з 2 жовтня 2019-го року фінансування КПУ з держаного бюджету припинилося, коли Верховна Рада України скасувала фінансування партій, що не подолали 5 % бар'єру на виборах (до цього фінансування отримували всі партії, що набрали щонайменше 2 % голосів виборців).

За дорученням голови Української республіканської партії Сергія Джерджа член Центрального проводу УРП, голова Київської КОО УРП Олександр Мамалига та голова Луганської КО УРП Сергій Мельничук представляли УРП в судовому засіданні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду у справі за адміністративним позовом Міністерства юстиції України, Державної реєстраційної служби України до Комуністичної партії України, треті особи – Служба безпеки України, Всеукраїнське об`єднання «Свобода», Радикальна партія Олега Ляшка, Громадська організація «Воля-Громада-Козацтво», Українська республіканська партія, за участі Генеральної прокуратури України, про заборону політичної партії. У цьому судовому засіданні суд розглянув апеляційну скаргу КПУ на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 02.08.2021 року про застосування до Комуністичної партії України заходів процесуального примусу у вигляді штрафу в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме  - 6 810, 00 (шість тисяч вісімсот десять гривень 00 коп.), який стягнути з останнього у дохід Державного бюджету України.

КПУ, як відповідач, неодноразово зверталася до суду з апеляційними скаргами на ухвали судів аналогічного змісту впродовж 2015–2021 років. У попередніх ухвалах судом неодноразово встановлено факт зловживання КПУ як відповідачем своїми процесуальними правами. Відповідно до ч. 3 статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України якщо подання скарги, заяви клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, то суд з урахуванням обставин має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Судом неодноразово зауважувалось про зловживання відповідачем своїми процесуальними правами шляхом багаторазового подання апеляційної скарги на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.02.2016. Суд дійшов вірного висновку про необхідність повернення апеляційної скарги відповідача без розгляду та застосування до відповідача заходів процесуального примусу, наклавши штраф у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 6 810 гривень.

З огляду на зазначене, представник Української республіканської партії в суді наголосив, що вважає за необхідне апеляційну скаргу КПУ залишити без задоволення. Суд відмовив у задоволенні апеляції КПУ в повному обсязі. Справа передається на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.

Разом з тим, УРП хоче звернути увагу суду на те, що через судову тяганину Комуністична партія України функціонує у звичайному режимі, хоча її реєстрація мала би бути скасована ще 2015 року. Накладений на Компартію штраф у розмірі 6 810 гривень – це маленька дрібничка на фоні тих коштів, які офіційно отримує КПУ. Компартія, за даними НАЗК,  має рекордні для української політики понад 600 партійних осередків у всіх областях України та отримує гроші на свої рахунки від донорів. Так, у 2018-му КПУ отримала 608 тисяч гривень від 43-х людей, а протягом 2019-го – 4,7 мільйона грн. від 306-ти донорів. Ці гроші КПУ отримала напередодні парламентських виборів. ЦВК відмовила КПУ в реєстрації, посилаючись на закон про декомунізацію, і суд визнав таку відмову правомірною, адже в Законі України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів" є норма, яка забороняє реєстрацію компартії як суб'єкта виборчого процесу.

Водночас антиукраїнська діяльність КПУ продовжується до сьогодні. Так, на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення наведено приклади висловлювань керівника КПУ Петра Симоненка під час трансляції 4 травня (з повтором 5 травня 2021 року) на телеканалі «НАШ» у передачі "Марафон", де містилися висловлювання,  які мають ознаки прихованого заклику до розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, заснованої на нетерпимості до представників Православної церкви України, її представників та віруючих. Петро Симоненко там називає Православну церкву України "раскольниками", війну на Донбасі "гражданской", існуючий лад в Україні "фашистским режимом" і тому подібне.

Українська республіканська партія вважає за необхідне, щоб суд прийняв якомога швидше остаточне рішення також щодо інших прокомуністичних організацій. Звертаємо увагу, що центральний офіс КПУ зареєстрований у центрі Києва – на вулиці Борисоглібській, 7. Згідно зі звітом, у власності партії перебувають понад 40 офісних та нежитлових приміщень. За цією самою адресою офісу КПУ розташовані ще кілька організацій, що, ймовірно, пов’язані з комуністами, зокрема:

•“Міжнародна спілка комсомольських організацій – Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді”;

•“Ленінська комуністична спілка молоді України”;

•ГО “Всеукраїнське громадське об’єднання “Інтелігенція України за соціалізм”;

•Всеукраїнська громадська дитяча організація “Всеукраїнська піонерська організація ім. В.І.Леніна”;

•Всеукраїнська громадська організація “Антифашистський комітет України”.

Українська республіканська партія звертає увагу, що Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів" забороняє створення та зобов’язує припинити в примусовому порядку діяльність будь-якої юридичної особи, що пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими чи використовує їхню символіку.

Олександр МАМАЛИГА, Сергій МЕЛЬНИЧУКУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України