• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!

Шантаж та маніпуляції. Навіщо Путін бреше про НАТО


Гарантій про те, що НАТО не розширюватиметься, ніхто не давав. Насамперед, це суперечить статуту НАТО — Вашингтонському договору.

Розпочавши військові маневри біля кордонів України одночасно з початком проведення саміту НАТО в Ризі на рівні міністрів закордонних справ 30 листопада — 1 грудня 2021, Путін оголосив ультиматум НАТО щодо надання юридичних гарантій нерозширення Альянсу на схід.

За його словами, Росія має намір добиватися «надійних і довгострокових гарантій безпеки» і в переговорах із США та їхніми союзниками «наполягатиме на виробленні конкретних домовленостей, що виключають будь-які поступи НАТО на схід». Російський президент наголосив, що Москві потрібні саме юридичні гарантії, тому що західні країни нібито не виконали взяті на себе усні зобов’язання. «Усім відомо про усні запевнення, що давалися з приводу того, що НАТО не буде розширюватися на схід», — відзначив Путін.

Якраз про такі гарантії нікому нічого невідомо, окрім, напевно, самого Путіна та російських пропагандистів, які цей міф придумали і не один рік експлуатують.

Чи існує хоч якийсь документ про це, відео чи аудіо запис? Немає. Адже ніхто ніколи гарантій, що НАТО не буде розширюватись, не давав. Перш за все це протирічить статуту НАТО — Вашингтонському договору. Адже НАТО задумувалась як загальноєвропейський та трансатлантичний проєкт: "Стаття 10. Сторони можуть за одностайною згодою запросити приєднатися до цього Договору будь-яку іншу європейську державу, здатну втілювати у життя принципи цього Договору і сприяти безпеці у Північноатлантичному регіоні".

Генеральний секретар НАТО такого не міг обіцяти, бо він висловлює консенсусну думку всіх членів. У Північноатлантичній Раді НАТО таке питання не обговорювалось. Цілий ряд країн НАТО ніколи б такого рішення не прийняв і з цим не погодився би. Адже це протирічить і статуту ООН — всі країни мають рівні права і можливості. І апріорі ці права зменшувати чи заперечувати ніхто не може.

Цей вигаданий фейк повторюють не лише пропагандисти, а й сам Путін.

Таку обіцянку не міг давати і президент США. Тому що він не може розписуватись за все НАТО. Якби він міг вирішувати за всіх, то Україна давно була б членом НАТО, так як це підтримують США. Але цього немає через позицію інших країн в Альянсі. Тому президент США таких обіцянок не міг давати.

Також питання кому «давались» такі обіцянки? Горбачову? Коли Союз існував, про це не могло бути й мови, а коли Союз за лічені дні і місяці розпадався, Горбачов йшов з посади і ні на що не впливав. Єльцину? Такі обіцянки ніхто не міг давати Єльцину, бо він представляв РФ і ніякого відношення до Латвії, Естонії, Грузії чи України не мав.

Цей придуманий фейк повторюють не лише пропагандисти, але і сам Путін. А чи є в кого сумніви, що балтійські країни чи Польща самі хотіли вступити до НАТО? Ні, немає.

А ще варто згадати об'єднання Німеччини. За сьогоднішньою кремлівською версією, Західна Німеччина входить до НАТО, а східна частина вже однієї держави — об'єднаної Німеччини, не повинна бути в міжнародних організаціях, таких як НАТО і ЄС, членом яких ФРН вже була. Немає логіки.

Також можна згадати і одне із перших інтерв'ю, яке дав президент Путін у 2000 році ВВС, в якому сказав, що Росія може стати членом НАТО. Де тут логіка? Росія може бути в НАТО за словами Путіна, але НАТО не повинно просуватись на схід, теж за словами Путіна. Якесь роздвоєння.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відразу дав відповідь, що Ялти № 2 не буде. Хто в НАТО візьме відповідальність (представник якої країни) — забороняти іншим європейським країнам, з такими ж самими міжнародними правами, вступати в політико-військовий оборонний альянс?

Навіть ті, хто особливо не підтримують нас у цьому процесі, заперечити його для нас не можуть. Бо це не відповідає філософії рівності. Політика ХХІ століття все ж таки повинна відрізнятись від того, що було в ХХ столітті.

Якщо дати однієї країні право домінувати і вказувати іншим, то тоді таке право повинно буде поширитись на всіх. Всі великі країни захочуть мати сфери впливу на слабших сусідів. Китай озвучуватиме право своєї зони впливу на В'єтнам, Індонезію, Філіппіни, Корею, не кажучи вже про Тайвань. Окремі європейські країни по цій схемі зможуть домінувати над іншими, бо вони більші і мають більшу армію.

НАТО прогнозовано відкинула провокацію росіян. Думаю в РФ і не сподівались на це. Там бажали втягнути НАТО в довгі перемовини і дискусії, круглі столи і неформальні бесіди. Щоб відбілити себе, бути на одному рівні з демократичним країнами, втягнути в переговорний процес економіку, енергетику, газ, корупцію і шантаж. І на цьому щось для себе виторгувати. Зокрема легалізувати окупацію України. Сподіваюсь це бачать і розуміють не лише в Києві і Вашингтоні.

Сергій ДЖЕРДЖ,

Голова Української республіканської партії, голова Громадської ліги Україна-НАТО,

кандидат політичних наукУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України