• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!

Прощання з Народним Героєм України, членом УРП Андрієм Кравченком


19 квітня об 11 годині в траурній залі крематорію на Байковому кладовищі в Києві відбулася церемонія вшанування загиблого Народного Героя України, члена Української республіканської партії, кандидата хімічних наук, науковця Інституту хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАНУ Андрія Кравченка, якого військові побратими з 25-го батальйону «Київська Русь» знали за позивним «Кремінь».

На церемонії з прощальним словом виступив Голова Української республіканської партії Сергій Джердж.

 

Яким знають Андрія близькі, друзі і побратими?

 

Як згадує Христина Керницька: 

«Сьогодні дізналася про смерть свого друга Андрія Кравченка, хочу вам розповісти про цю дивовижну людину.

Одного разу Андрій запросив у свій коледж нас з Олексієм Смирновим, щоб ми показали виставу Театру Науки. Я ніколи не забуду, з якою любов'ю до Андрія зверталися його учні, якими очима вони на нього дивилися. Він був не просто вчителем фізики для дітей, а й старшим братом, другом, наставником.

Андрій був люблячим батьком. Пам'ятаю, як він разом з донькою дотепно жартували на грі Розумна Родина, а його дружина уважно контролювала, щоб всі науково-популярні експерименти були продемонстровані якнайкраще.

А ще Андрій Кравченко офіційно "Народний Герой України", учасник боїв біля Дебальцевого. Ось що про ті події писав заступник начальника штабу групи «Північ», підполковник Віктор Кевлюк:

«Українська артилерія прикривала відхід до останнього, застосовувався досить складний тактичний прийом «вогневий контроль». Один з корегувальників ар’єргарду виконував завдання. Під час бою отримав осколкове поранення та контузію. Незважаючи на це, він ще кілька годин корегував вогонь. Запитую в офіцерів штабу 25-го окремого мотопіхотного батальйону: «Корегувальник – офіцер?». Відповідь: «Ні. Він рядовий. Науковець». Громадо! Хто вважає українських науковців «ботанами», хай знає, що це найгероїчніші «ботани» у світі!».

Так, Андрій Кравченко ще й науковець, кандидат хімічних наук, розробляв разом з колегами Інституту хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАН України недорогі гемостатики.

Андрій не зміг просто сидіти вдома, коли почалася повномасштабна війна з Росією. 3 квітня він виїхав на автомобілі до Броварського району та зник. Виявилося, що він підірвався на міні.

Йдуть найкращі...»

 

Марко Яремко поділився своїми спогадами про Андрія:

«My dear friend, Andriy Kravchenko went missing April 3 along with his combat patrol, Brovarivski Region, outside of Kyiv. Today, we received word that he has been killed in action.

My friend since 2008, we spent much time together in my over dozen visits in past decade.

In 2014, he took time off from post-doc studies, volunteering for military service, later being wounded, and receiving awards of distinction.

Andri was an avid supporter of all things Ukrainian and loved Ukraine.

Will remember you forever.

Мій дорогий друг Андрій Кравченко пропав безвісти 3 квітня разом зі своїм бойовим патрулем на Броварівщині за межами Києва.  Сьогодні ми отримали повідомлення, що він був убитий в бою.

 Мій друг з 2008 року, ми проводили багато часу разом у моїх понад десятках візитів за останнє десятиліття.

У 2014 році він узяв відпустку в аспірантурі, пішов добровольцем на військову службу, пізніше отримав поранення та отримав відзнаки.

 Андрій був затятим прихильником усього українського і любив Україну.

 Пам'ятатиме тебе завжди».

 

19 квітня Таращанська громада, звідки родом Андрій Кравченко, віддала шану полеглому земляку-герою. Про це написала Дарія Камінська – редактор газети «Таращанський край».

«Сьогодні – чорний день в історії таращанського краю: ми провели в останню дорогу нашого земляка, патріота-таращанина, який душу і тіло поклав на вівтар свободи своєї країни, – Андрія Анатолійовича Кравченка.

Український захисник, Народний Герой України, ветеран 25-го батальйону «Київська Русь» з позивним «Кремінь» з перших днів повномасштабного вторгнення ворога боронив нашу землю. Виконуючи бойове завдання, вояк підірвався на міні поблизу Броварів…

Андрій був справжнім патріотом України. В 2014 році пішов добровольцем захищати територіальну цілісність нашої держави. Під Дебальцевим захисник отримав осколкове поранення і контузію, але, попри це, ще декілька годин коригував вогонь нашої артилерії, прикриваючи вихід наших військ із котла, за що йому було присвоєно звання Народного Героя України.

Андрій був науковцем, кандидатом хімічних наук, співробітником Інституту хімії поверхонь імені Олексія Чуйка Національної академії наук України. Розробляв разом із колегами недорогі гемостатики.

Безстрашний воїн, талановитий вчений, чудовий педагог і дуже світла людина із сонячною посмішкою – таким Андрій Кравченко навіки залишиться у пам’яті вдячних таращан.

У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед великим українцем, який для захисту своєї країни віддав найдорожче – своє життя…

Наші щирі співчуття – родині і всім близьким…»

      ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЮ УКРАЇНИ!Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України