• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!

Вулиці імені Народного Героя України Андрія Кравченка – бути!


Українська республіканська партія адресувала офіційний лист Київському міському голові Віталію Кличку та депутатам Київської міської ради наступного змісту:

«Шановний Віталію Володимировичу!

Українська республіканська партія підтримує ініціативу Інституту хімії поверхні імені О. О. Чуйка Національної академії наук України щодо перейменування вулиці Генерала Наумова, на якій знаходиться зазначений інститут, на вулицю Андрія Кравченка – Народного Героя України, наукового співробітника Інституту хімії поверхні імені О. О. Чуйка НАНУ, який загинув під час виконання бойового завдання 03 квітня 2022 року в с. Гоголів Броварського району на Київщині.

 

Про підстави і доцільність перейменування вулиці Генерала Наумова у Святошинському районі міста Києва.

Вулиця Генерала Наумова носить зазначене ім’я відповідно до рішення радянських часів Виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих від 15.11.1976  № 1345.

Михайло Іванович Наумов – російський радянський офіцер, який народився 3 (16) жовтня 1908 року в с. Большая Соснова Пермського краю в Російській імперії.

Михайло Наумов з листопада 1946 по серпень 1951 року працював начальником Управління Міністерства внутрішніх справ УРСР по Чернівецькій області, з листопада 1953 по 1960 рік — начальник внутрішніх військ МВС Української РСР, був делегатом XVI і XXI з’їздів Компартії України.

Михайло Наумов причетний до вбивств повстанців Буковинського окружного проводу ОУН-УПА (провідник Василь Савчак – «Сталь»), до репресій проти сімей повстанців ОУН-УПА на території Буковини (як зазначалося в інформації МВС «каральними органами радянської системи значно посилено роботу по виявленню зв’язків населення з підпіллям та посилено репресії відносно такої категорії осіб та їх родин»).

Як відомо, внаслідок засухи 1946 року та вивезення всіх їстівних залишків з колгоспів у центральних та східних областей України для допомоги «країнам народної демократії», в Чернівецьку область у 1947-му році нахлинув потік людей з цих областей. Десятки тисяч голодних людей з Кам’янець-Подільської, Вінницької та Одеської областей  ринулись в західні області, де ще не було тотальних колгоспних порядків, в пошуках харчів. 21 травня 1947 року начальник Управління МВС по Чернівецькій області генерал-майор Наумов інформував МВС УРСР: “органи міліції, особливо на залізничних станціях, протидіють вивозу, а в окремих випадках, просто забирають закуплені продукти харчування (картоплю, муку, зерно), навіть у невеликих кількостях 30-50 кг”.

Чомусь зазначена вулиця названа іменем Генерала Наумова – керівника репресивного органу та учасника з’їздів комуністичної партії – не потрапила в перелік перейменування топонімів у місті Києві, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Просимо Київраду, в зв’язку з агресією Росії проти України, терміново розглянути питання щодо перейменування вулиці Генерала Наумова.

 

Про підстави для перейменування вулиці Генерала Наумова у Святошинському районі м. Києва на вулицю Андрія Кравченка.

Кравченко Андрій Анатолійович пропрацював в Інституті хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАН України, що знаходиться на вулиці Генерала Наумова в Києві, яка підлягає перейменуванню, майже два десятиліття – з 2003-го до 2022 року, де пройшов шлях від аспіранта до наукового співробітника відділу квантової хімії та хімічної фізики наносистем.

Кравченко Андрій Анатолійович народився 09 березня 1981 року в місті Тараща Київської області. Громадянин України. Національність: українець.

Вищу освіту здобув в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова в Києві, який закінчив в 2003 році за спеціальністю “Математика” та здобув кваліфікацію вчителя математики та фізики.

У київському Інституті хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАН України з 2003 року пройшов шлях від аспіранта до наукового співробітника відділу квантової хімії та хімічної фізики наносистем.

З 20 червня 2014 року був залучений до лав Збройних сил України. Приймав участь в АТО на сході України в складі 25-го батальйону «Київська Русь» (демобілізувався 05 червня 2015 року).

Андрію Кравченку, як учаснику боїв біля Дебальцевого, присвоєно у 2016 році почесне звання "Народний Герой України". Ось що про ті події та подвиг Андрія Кравченка писав заступник начальника штабу групи «Північ», підполковник Віктор Кевлюк: «Українська артилерія прикривала відхід до останнього, застосовувався досить складний тактичний прийом «вогневий контроль». Один з корегувальників ар’єргарду виконував завдання. Під час бою отримав осколкове поранення та контузію. Незважаючи на це, він ще кілька годин корегував вогонь. Запитую в офіцерів штабу 25-го окремого мотопіхотного батальйону: «Корегувальник – офіцер?». Відповідь: «Ні. Він рядовий. Науковець». Громадо! Хто вважає українських науковців «ботанами», хай знає, що це найгероїчніші «ботани» у світі!».

У 2017 році захистив дисертацію за спеціальністю «Фізика і хімія поверхні» та здобув науковий ступінь кандидат хімічних наук.

Мобілізований 24 лютого 2022 року. Загинув 03 квітня 2022 року в с. Гоголів Броварського району на Київщині.

 

Центральний провід Української республіканської партії, членом якої з 2015 року був Андрій Кравченко, просить депутатів Київської міської ради у терміновому порядку розглянути питання щодо перейменування вулиці Генерала Наумова на вулицю Андрія Кравченка – Народного Героя України.

 

З повагою

Голова Української республіканської партії   Сергій  ДЖЕРДЖУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України