• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

29-30 квітня 1990 року відбувся Установчий з’їзд, на якому на базі Української Гельсинської Спілки (УГС) була створена Українська Республіканська Партія (УРП). Очільником республіканців став колишній дисидент-правозахисник і політв’язень Левко Лук’яненко.

15 листопада 1990-го УРП стала першою партією, офіційно зареєстрованою в УкрРСР та першою з усіх опозиційних до комуністичної влади демократичних партій.

З появою УРП в Україні припинила своє існування однопартійна система. В українському політикумі з’явилася альтернативна КПРС політична сила, що складалася з людей, котрі довгий час боролися за знищення ненависної системи партноменклатурої олігархії, яка позбавляла їхній народ будь-якої позитивної історичної перспективи.

УРП успадкувала усі політичні надбання чвертьстолітньої боротьби Української Гельсінської Групи та Української Гельсінської Спілки за українську Україну. Програмні завдання УГС цілком відповідали основоположним принципам республіканізму як політичної філософії. І навіть орієнтація на незалежність України, яку ще слід було вибороти, була необхідною умовою для реалізації принципів республіканізму в Україні. На з’їзді відзначалося, що свого часу головними проблемами відроджуваної української державності, які постали перед керівництвом Української Народної Республіки 1917 року, були проблеми кадрового забезпечення державотворчого процесу та його підтримки «знизу». Ті самі проблеми постали у час відновлення української державності на зламі 1980/1990-х років.

Українська Республіканська Партія впродовж понад трьох десятиліть відстоює українську державницьку ідеологію від моменту проголошення Акту про незалежність України, який справедливо пов’язують з іменем Героя України Левка Лук’яненка, до протидії  тоталітарному антиукраїнському режиму під час Революції Гідності, коли була організована 40-а Республіканська сотня Самооборони Майдану, яка на початку російсько-української війни стала співорганізатором 25 батальйону територіальної оборони “Київська Русь”. Звання Героїв України у 2014-му році присвоєно членам УРП, майданівцям Йосипу Шилінгу і Василю Сергієнку.

Створення у 1990-му році Української Республіканської Партії стало предтечею до проголошення незалежності і становлення Української Держави, а вагомість цього внеску ще оцінить історія!

Для усіх небайдужих, хто цікавиться історією і становленням Української Республіканської Партії, Центральний державний архів громадських об'єднань України виклав у мережу унікальні документи про діяльність першої української партії сучасності. Серед них: протоколи засідань, звернення та заклики до населення, передвиборчі листівки, резолюції, посвідчення делегатів і гостей партійних конференцій, газетні сторінки. З усіма цими документами можна ознайомитися на сайті архіву ЦДАГО:

http://cdago.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=42&Itemid=43&fbclid=IwAR18tTyMvmiPaUZlPJi-ZA7VPjKoM1uYj1emzbvDczEnMQtUUKsp9r5lDs0

Від Центрального проводу УРП вітаю усіх республіканців, і тих, які були, які є, і які незабаром стануть до лав українських республіканців, із цією особливою подією в політичному житті України!

 

Сергій ДЖЕРДЖ, голова Української Республіканської Партії
Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України