• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

У ЛУЦЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЛЕВКА ЛУК'ЯНЕНКА


 

 

У ЛУЦЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЛЕВКА ЛУК'ЯНЕНКА

Сьогодні, 18 серпня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі відбулася панахида пам’яті Левка  Лук’яненка.

Саме Левка Лук’яненка називають «батьком української незалежності». Політичний в’язень, борець за українську незалежність, письменник, Герой України. Він місяць не дожив до свого 90-го Дня народження. Він відзначав свій День народження одночасно із Днем народження України - 24 серпня. Та й до становлення держави причетний безпосередньо. Левко Лук’яненко - автор Актупроголошення незалежності України.

На Театральному майдані відбулося Народне Віче пам’яті великого українця. Найтеплішими  словами Левка Григоровича згадували його соратники та друзі  – заступник голови Української республіканської партії Роман Семчишин, голова Волинської крайової організації Української республіканської партії Валентин Добрянський, журналіст, письменник, громадський діяч Андрій Бондарчук, народний депутат України Ірина Констанкевич.

За словами народного депутата першого скликання Андрія Бондарчука, він познайомився із Левком Лук’яненком, коли був обраний до парламенту. Хоча перед тим читав його публікації в українських виданнях.

«Сьогодні ми відзначаємо сумний день  – відхід у потойбіччя Левка Григоровича Лук’яненка. Це особистість, яка увійшла в історію України та світу. Я знав його із 1990 року, коли ми були обрані до складу першого українського парламенту. До цього я знав його заочно, за публікаціями. У нас, безперечно, були спілкування. Тоді у складі парламенту були «стовпи» Незалежності – Чорновіл, брати Горині, Іван Драч, Левко Лук’яненко, Дмитро Павличко. Якраз їх присутність і підтримка людей дала змогу зробити День Незалежності нашим святом. Левко Лук’яненко запам’ятався й тим, що він є автором Акту Незалежності України. Я пам’ятаю, як ми обговорювали проект Акту: були інші тексти, були довгі тексти, одначе він запропонував коротенький текст. Якраз цей варіант і ліг в основу того Акту, який ми маємо», – розповів Бондарчук.

«Сьогодні ми зібралися не тільки вшанувати  пам'ять Левка Григоровича, але й говорити, скільки зробила ця людина і його покоління для того, щоб Україна як держава відбулася. Левко Лук’яненко – це людина, яка своїм життям, своєю совістю, своєю громадською позицією та патріотизмом виборов українську незалежність», - наголосила Ірина Констанкевич.

Багато говорилося і про книгу Левка Лук’яненка «Де ти доле України?», де він описував своє бачення української державності, свою омріяну Україну.Під час заходу звучали патріотичні пісні.

 

https://www.youtube.com/watch?v=j1QxzpuyXwQУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України