• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Вшанування пам'яті Левка Лук'яненка


Сьогодні Левку Григоровичу мало б сповнитися 90 !


Навіть Президент України згадав сьогодні у своєму виступі на урочистому Параді військ «Марш нової армії» з нагоди 27-ої річниці Незалежності України:

«Справжній мир обов’язково настане на нашій землі. Забезпечити мир і перемогу може тільки боєздатна армія, і вона день за днем стає дедалі сильніша.

«Доки нація бореться, вона живе», - казав Левко Лук’яненко, автор Акту проголошення незалежності України. Сьогодні Левкові Григоровичу виповнилося б дев’яносто років. Ми всі глибоко вдячні людині-легенді за його видатний внесок у боротьбу за волю України і свободу її громадян».

Сьогодні члени Центрального проводу Української республіканської партії та столичні республіканці  вшанували його пам'ять і поклали квіти на могилу Левка Григоровича на Байковому кладовищі.

Перед присутніми виступив Голова УРП Сергій Джердж, який сказав:

«Він найбільше любив Україну !

На похорон Левка Лук'яненка, засновника і колишнього багаторічного голови першої в Україні антикомуністичної Української Республіканської партії, прийшло багато людей. Але недоречно пафосні виступи призначених промовців виявились з розряду вчорашнього дня і зовсім не відповідали потребам сучасності.

В той же час Левко Лук'яненко заслуговує аби його пом'янути не лише незлим, тихим, але й щирим словом.

Мало хто з нинішніх політиків пише книги. А Левко Лук'яненко написав їх чимало. Біль за Україну переповнював його. І він не міг не поділитися з народом своїми думками. Чого варта лишень його книга «Маршал Жуков і українці у другій світовій війні», де він обґрунтовує, що радянська армія була звичайнісіньким російським окупантом, а українці у ній – гарматним м’ясом, бо гинули не за Україну, а за її ката. Хто з сучасників дав таку сміливу та правдиву оцінку радянському минулому!?

Лук'яненко свого часу очолював «Асоціацію дослідників голодоморів в Україні», засновану українським письменником Володимиром Маняком та його дружиною — журналісткою Лідією Коваленко-Маняк. Як наслідок, було проведено сотні наукових досліджень, конференцій, публікацій, що в кінцевому підсумку привели до визнання на державному рівні Голодомору 1932-1933 рр. – геноцидом української нації. Вину за цей злочин проти українців Лук'яненко обґрунтовано покладав на московських загарбників.

Але думки Левка Лук'яненка, як правило розходились зі справжніми намірами офіційної влади, тому й не тиражувались ці ідеї підконтрольними ЗМІ аби не пробуджувати національну свідомість українців.

І лише після смерті були опубліковані деякі з минулих інтерв'ю Лук'яненка. Скажімо дворічної давнини «Німецькій хвилі», де одкровення Лук'яненка просто жахають тих, хто при владі. Левко Лук'яненко відверто заявляє, що у 1991 році ми не здобули незалежності. Так, ми її проголосили (сам він був автором Акту проголошення незалежності України), але її досі не маємо, бо на ключових посадах у владі перебувають неукраїнці і непатріоти. Лук'яненко вірив, що у недалекому майбутньому український етнічний чинник обов'язково візьме гору.

Водночас, ідеями Лук'яненка намагалися і спекулювати. Бо, якщо у 1988 році він став одним із засновників Української Гельсінської спілки, що боролась за права українців в Україні, то сьогодні клон УГС очолили нащадки московських окупантів, які ведуть відверто антиукраїнську діяльність.

На похорон Левка Лук'яненка прийшло багато депутатів, урядовців і навіть сам Президент. Чи щиро вони вклонялися Великому Українцю? Швидше з остраху, бо їхній час закінчується. І як співається у нашому славені «запануєм і ми браття у своїй сторонці!».

 Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України