• Українська Республіканська Партія
 • Українська Республіканська Партія
 • Українська Республіканська Партія
 • Українська Республіканська Партія
 • Українська Республіканська Партія
 • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Автокефалія Української церкви. Яких змін чекати


Автокефалія Української церкви: яких змін чекати?
 
 
31 жовтня 2018 року в новинній агенції Укрінформ відбувся "круглий стіл" на тему: «Автокефалія  Української церкви: яких змін чекати?». 
 
Організатор "круглого столу" - "Українська Альтернатива". Учасники: 
 • Павло Мовчан - голова ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка;
 • Григорій Філіпчук - академік АПН України;
 • Сергій Джердж – голова Української республіканської партії;
 • Микола Голомша - голова партії «Патріот»;
 • Володимир Семистяга - доцент, голова Луганського ОО Товариства «Просвіта»;
 • Кирило Стеценко -  мистецтвознавець, голова Київського МО Товариства «Просвіта»;
 • Микола Нестерчук – заступник голови ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, відповідальний секретар, заслужений працівник України;
 • Іван Заєць – заступник голови ГО «Рух за Україну в НАТО»;
 • Петро Ющенко – голова Всеукраїнського об'єднання «За помісну Україну»;
 • Анатолій Гайдамака – народний художник України, лауреат Державної премії ім. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України;
 • Микола Сірий – правник;
 • Микола Цимбалюк – член Центрального правління ВУТ «Просвіта»;
 • Дмитро Ломачук – голова правління Об’єднання кінематографістів «КІНОЛОГОС», заслужений працівник культури України.
 
Голова УРП Сергій Джердж підкреслив, шо «Громадськість наголошує на необхідності прискорення процесу об'єднання церков для надання автокефалії Україні. Представники громадських організацій та вчені занепокоєні можливим затягуванням процесу об'єднання українських церков і наголошують на необхідності його прискорення для отримання автокефалії».
 
«Процес надання Томосу може бути під загрозою, якщо не включимося всім миром, всіма громадами, всіма політичними партіями україноцентричними у те, щоб посприяти наданню Томосу», - наголосив голова ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан. Він підкреслив необхідність зустрічі громадськості із патріархом Української православної церкви Київського патріархату Філаретом для обговорення ситуації із надання Україні Томосу.
 
Голова Всеукраїнського об'єднання «За помісну Україну» Петро Ющенко наголосив на тому, що Українська православна церква має всі підстави бути єдиною помісною автокефальною церквою. І додав, що представники українських єпархій були учасниками усіх Вселенських соборів, а відтак брали участь у формуванні і побудові Вселенської церкви.
 
Член Центрального правління «Просвіти», громадський діяч Іван Заєць зазначив, що процес надання Україні Томосу слід розглядати як геополітичну подію, яка буде впливати не тільки на майбутнє української нації, а й на європейську цивілізацію. «Наш "круглий стіл" є відображенням занепокоєння щодо затягуванням процесу надання Томосу», - сказав він. Він зазначив, що громадськість стурбована і вважає необхідним прискорити цей процес. «Багато хто не розуміє причин зволікання. Влада каже, що це залежить від священиків, а священики - що все залежить від Константинопольського патріархату. У цій формулі ми не бачимо кінця і краю», - зазначив Заєць.
Водночас він наголосив, що Україна зараз протистоїть намаганням Росії зірвати процес надання автокефалії, тож можна очікувати активної деструктивної діяльності РФ. «Дещо ми вже бачимо. Зокрема пропагандистську компанію, яка спрямована на дискредитацію самої ідеї української автокефалії... а ще - намагання дискредитувати ієрархів церков, які прагнуть об'єднання», - зазначив Заєць.
 
Голова партії «Патріот» Микола Голомша закликав усіх священнослужителів Української православної церкви  Московського патріархату об'єднатися в єдину помісну церкву. «Ми констатуємо, що Томос, який сьогодні надається Українській помісній церкві, відповідає усім принципам  міжнародного права, що кожна країна світу має право на свою церкву і на самовизначення», - зазначив він.
 
Академік Національної академії педагогічних наук Григорій Філіпчук підкреслив, що громадянське суспільство закликає українських ієрархів знайти компроміс і якнайшвидше ухвалити оптимальне рішення у питанні об'єднання церков в інтересах української держави. Він наголосив на неприпустимості перенесення питання об'єднання церков і затягування процесу надання автокефалії під будь-якими приводами. «Журналісти, політологи, вчені, люди при владних інституціях повинні об'єднатися навколо того, щоб дати гідну відсіч, адже вже сотні подано заяв у суди нашими «п'ятиколонниками». Сьогодні формується надзвичайно сильна інформаційна позиція з боку наших недругів щодо неотримання Томосу українською церквою», - зазначив вчений.
 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=C5pKhmU9iGo


Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України