• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

З нагоди 100-річчя Акту Злуки між УНР і ЗУНР


ЗАЯВА  УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ  ПАРТІЇ

22 січня 2019 року Україна святкуватиме 100-річчя Акту Злуки між УНР і ЗУНР. Ми вітаємо усіх українців з цим величним Святом Соборності українських земель!

Впродовж багатьох років основним місцем святкування Дня Соборності був Київський будинок вчителя. Адже це історична споруда, у якій працював перший український парламент, де ухвалювалися ІV-й Універсал, що проголосив державну незалежність Української Республіки. Ще не так давно, 30 квітня 2015 року, Українська республіканська партія у цій будівлі відзначала разом з Левком Лук’яненком своє 25-ліття.

Українська громадськість впродовж останніх років стривожена загрозливою ситуацією, яка склалася довкола колишньої будівлі Української Центральної Ради – нині Будинку вчителя, який зусиллями рейдерів перетворюється на пустку.

Проблеми почалися у 2016 р., коли у Будинок учителя, який від початків проголошення української незалежності був одним із епіцентрів національного відродження відбулася зміна керівництва. З новим «менеджментом» з Будинку вчителя зникло практично все українське життя, було припинено роботу гуртків, творчих об’єднань, бібліотеки (під постійною загрозою виселення функціонують Музей Української революції 1917-1921 років та Педагогічний музей). Головним своїм завданням рейдери зробили доведення споруди до т. зв. «реконструкції». У 2017 р. стали відомі шокуючі подробиці такої «реконструкції»: у будинку Центральної Ради повністю знищувався меморіальний простір, натомість планувалося, серед іншого, будівництво ресторану. На місці збереженого донині кабінету голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського планувалося зробити…вбиральню. І це незважаючи на те, що згідно з Указом Президента України №17/ 2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» передбачався комплекс дій для «дальшого розвитку Музею Української революції 1917-1921 років Національного музею історії України» та музеєфікації кабінетів Михайло Грушевського та Володимира Винниченка. Очевидно, що такі демонстративно зневажливі стосовно ідеї української самостійності плани повністю узгоджуються із московською стратегією максимального послаблення України через знищення її історичної пам’яті.

Наприкінці 2018 р. знову постала реальна загроза знищення будівлі Центральної Ради – Будинку вчителя. В утаємничений спосіб схвалено ще один «проект реконструкції», деталі якого громадськості абсолютно не відомі: у процесі обговорення цього «проекту» на науково-методичній раді Міністерства культури України стало зрозуміло, що і на цей раз внутрішній меморіальний простір будинку, який був серцем українського державотворення на поч. XX ст., тотально руйнується. Громадськість зовсім не поінформована про конкретні деталі реконструкції цієї історичної споруди, вона досі не має відповіді на питання: чи ж будуватимуть тут ресторан та офісний центр?

Українська республіканська партія звертається до Президента та Уряду України з вимогою негайного створення Урядової комісії, до якої мають увійти авторитетні науковці-історики, архітектори, будівельники, діячі культури, завдання якої полягатиме у тому, аби дати об’єктивну оцінку цілому комплексу проблем, пов’язаних із подальшим функціонуванням будинку Української Центральної Ради як цілісного меморіально-музейного та патріотично-просвітницького комплексу.

Збережімо для наших нащадків видатну історичну пам’ятку нашої Республіки !!!

 

Сергій  ДЖЕРДЖ,

Голова Української республіканської партії 

 

Ухвалено 19 січня 2019 року Центральним Проводом Української республіканської партії Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України