• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

СЬОГОДНІ ГОЛОВНЕ - ЗМІНА ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА, А НЕ ДОСТРОКОВИЙ РОЗПУСК ПАРЛАМЕНТУ!


Спостерігаю заклики команди Зеленського швидше добитись інавгурації, щоб мати можливість розпустити парламент. Адже поки що рейтинг переможця ще високий і дочасні вибори до Верховної Ради можуть принести більше голосів його команді. Проведення виборів у встановлений законом період заплановане на осінь, і відповідно суспільство матиме ще час почути нового президента, ознайомитись з його візією та політичною стратегією. А це, на думку близьких соратників Володимира Зеленського почне зменшувати його нинішній рейтинг. Їм видніше. Але дочасні вибори – це прагматична потреба оточення Зеленського. І не більше. Для країни - це деструктивний сценарій.

Новообраний президент сьогодні ще не володіє вертикаллю виконавчої влади. Президентська команда в центрі і на місцях ще не спрацювалась. Для збереження державного управління в країні потрібно, щоб парламент і уряд працювали. А якщо ж достроково розпустити парламент, то депутати займуться наступними виборами, уряд перейде в режим виконуючих обов’язки, чимало міністрів теж розбіжаться по округах. Таким чином в країні буде втрачена керованість, ослабнуть державні управлінські структури. Такий собі управлінський колапс. Найкращий сценарій для воюючого з нами противника. Це лише заохотить Кремль до посилення агресії. Провокація з роздачею російських паспортів виглядатиме як невеликий елемент початку нової хвилі гібридної війни Росії проти України.

Щоб було б варто зробити Зеленському, то це не наполягати на достроковому розпуску парламенту, а наполягати на зміні виборчого законодавства. Домагатись введення виборів політичних партій за відкритими партійними списками, зменшити прохідний бар’єр, забезпечити змагання ідей, а не грошових мішків та відмінити мажоритарку. Адже розпустивши парламент, ми знову будемо бачити нові вибори за старою системою, коли на мажоритарних округах переможуть ті ж місцеві олігархи, які і сьогодні гальмують нашу європейську інтеграцію, економічну та судову реформи. Місцевих кернесів, добкіних, труханових і шуфричів такий стан влаштовує. Вони швидше за інших долучаться до фракції діючого президента і стануть баластом на шляху реформ. Змін не буде. Буде безкарність і корупція. Управлінська слабкість лише посилить ці тенденції.

А чи влаштовує це українське суспільство, яке прагне змін?

 

Сергій Джердж, голова Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України