• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Круглий стіл щодо діяльності громадських рад та необхідність прийняття Закону України «Про публічні консультації»


Сьогодні Україна потребує радикальних змін у підходах до формування державної політики і участі громадськості у ньому,

Тому, за ініціативою юридичної компанії "Правочин" в  агенстві "Укрінформ" відбувся "круглий стіл" на тему: "Необхідність прийняття Закону України "Про публічні консультації".


У заході взяли участь провідні українські правники, громадські активісти та громадські діячі.

Сергій Джердж - голова Української республіканської партії, кандидат політичних наук - виступив модератором заходу;

Тарас Бородач - експерт з розвитку інституцій громадянського суспільства, на основі свого 25-річного досвіду роботи у сфері формування державної політики, наголосив на неефективності формату громадських рад сьогодні і на тому, що цей формат потребує докорінних змін. Також, він зробив акцент на тому, що непродуманістю механізму формування громадських рад сьогодні користуються проросійські сили та корумповані лобісти інтересів окремих олігархічних кіл.

Сергій Репік - голова секретаріату Молодіжного Націоналістичного Конгресу - пояснив потребу у переході до європейського формату зацікавлених сторін (стейкхолдерів) через розкриття проблем з формування громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України і спроб проросійських організацій монополізувати представництво у ній.

Іван Заремба - провідний експерт з правового статусу політичних партій Асоціації українських правників -  розглянув проблемні питання впровадження досвіду формування державної політики через інститут зацікавлених сторін при перенесенні західного досвіду в українські реалії.

Андрій Піддубняк - представник мережі "Вільні Люди"  - зробив акцент на потребі запровадження елементів електронного врядування в процес формування державної політики.

Віталій Онищук - аналітик мережі "Вільні Люди" - підтримав у своєму виступі ідею прийняття Закону України "Про публічні консультації" на основі власного досвіду участі в роботі громадської ради при Міністерстві Юстиції України.

Ольга Сидій - Інформаційно-пропагандистський референт Молодіжного Націоналістичного Конгресу - доповіла про те, як прес-центр МНК опрацьовує інформацію про спроби проросійських організацій узурпувати ті або інші громадські ради та розповіла про те, які гібридні методи використовуються для цього.

Микола Марченко у своєму виступі виклав основні інституційні проблеми, які сьогодні є у правовому статусі громадських рад в Україні. Зокрема, недосконалий механізм формування та слабкі механізми реального впливу на формування державної політики.

Також Микола Марченко розкрив специфіку функціонування інституту зацікавлених сторін (стейкхолдерів) в країнах сталої демократії та специфіки інституту лобізму в США. Після чого, окреслив необхідність прийняття Законів України "Про публічні консультації" та "Про лобістську діяльність" для створення реальних механізмів впливу громадськості та бізнесу на формування державної політики.

Повне відео заходу можна переглянути тут:


https://www.youtube.com/watch?v=2-NMGqcxFR0&fbclid=IwAR1zEBK_EHsjl60T6ZzCsxCuhwCF835PrOQ1BjZ_Lz2Mr8HLEVumLlx-u7U&app=desktopУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України