• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

40-річчя УГГ-УГС


 

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсинських угод заснована в Україні 9 листопада 1976 року провідними діячами українського правозахисного руху.  У 1988 році на її основі було проголошено створення Української Гельсинської спілки (УГС). 30 квітня 1990 року члени Української Гельсинської спілки заснували Українську республіканську партію. Її першим головою став в'язень радянських таборів Левко Лук'яненко.

У день 40-річчя цієї правозахисної організації з її засновниками та членами зустрівся Президент України Петро Порошенко. Висловлюючи відомим українським правозахисникам свою пошану, глава держави відзначив, що справа відстоювання української державності і сьогодні не втрачає актуальності.

Учасники зустрічі висловили пропозиції щодо вдосконалення системи національного виховання молоді, а також гідного вшанування пам’яті українських правозахисників-дисидентів, реабілітації тих борців за волю України, які не отримали такого визнання, продовження процесу декомунізації та дерусифікації українського інформаційного простору, підсилення ролі громадянського суспільства та реформування політичної системи.

Петро Порошенко підтримав думку про внесення змін у навчальні програми закладів освіти з метою повного та правдивого висвітлення ролі українських правозахисників у процесі відновлення української незалежності. «Від щирого серця хотів би сказати кожному з вас величезне дякую, бо як на мене – в моїх очах учасники Гельсінські групи були і є справжні герої», – сказав Президент України.Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України