• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

До 100-річчя Української Центральної Ради


ЗВЕРНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПАРТІЇ

З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

 

Шановні співвітчизники! Шановні республіканці!

17 березня ми відзначатимемо 100-річчя проголошення Української Центральної Ради (УЦР). Саме цього дня 1917 року в Києві у приміщенні Українського клубу на вулиці Володимирській, 42 біля Золотих Воріт представники українських політичних, громадських, культурних та професійних організацій створили  свій представницький орган, який і назвали Українською Центральною Радою. Ця подія мала епохальне значення, оскільки саме від неї розпочався відлік подій новітнього українського державотворення через сторіччя бездержавного існування України. Українська національна революція 1917-1921 рр. закінчилася, на превеликий жаль, нашою поразкою і московською та польською окупаціями України. Попри агресивність сусідів ця поразка зумовлювалася й тодішньою політичною незрілістю самого українського суспільства, яке надто пізно усвідомило значення власної національної держави. Безпосереднім наслідком цієї фатальної незрілості і стали трагедії масового винищення українців у ХХ-му столітті.

Для республіканців 100-річчя проголошення УЦР має велике символічне значення, оскільки це був перший крок до повернення Україні властивого їй республіканського ладу, досвід якого в нові часи вона намагалася втілити в державі Війська Запорозького.

Пам’ятаючи уроки історії, закликаємо всіх українців у цей, знову ж таки, вирішальний для України час виявити громадську активність, яка є одним з основоположних принципів республіканізму і головною запорукою сталого розвитку республіки. Ніщо так не вбиває республіку, як байдужість її громадян, які не вбачають в ній спільної справи.

Лише спільними зусиллями зможемо побороти корупцію, занепад економіки й московську агресію. З нами Бог! З нами Україна!

Слава Україні! Слава нації вільних громадян! 

 

Центральний провід Української республіканської партії Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України