• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Трамп та українське питання


Трамп та українське питання

 

З початку весни приходять надзвичайно продуктивні новини від Північноатлантичного Альянсу. Проте надходять вони не з Брюсселю, а з Вашингтону. І цим лише підтверджують трансатлантичну солідарність. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зустрівся у Вашингтоні з главою Пентагону Джеймсом Маттисом. А вже після цього анонсував проведення наступного саміту, заявивши про проведення зустрічі глав держав і урядів країн-членів НАТО в Брюсселі 25 травня 2017 року.

На саміті заплановано обговорити питання адаптації НАТО до нового середовища безпеки, роль альянсу в боротьбі з тероризмом, та необхідність збільшення витрат на оборону. Це буде перший захід такого високого рівня в якому візьме участь президент США Дональд Трамп. Вперше на саміті буде представлено 29 країн. Адже планується, що до кінця травня завершаться всі ратифікаційні процедури і прем’єр-міністр Чорногорії Душко Марковіч займе своє місце між представниками Люксембургу та Нідерландів згідно англійського алфавіту.

Присутність президента Трампа буде інтригою для цього саміту. Попри те, що президент США мав різні думки щодо НАТО, його останні заяви свідчать про підтримку Альянсу та подальше збереження ролі США в ньому. Розмова за одним столом з лідерами союзних держав відрізнятиметься від мітингової виборчої риторики. Усвідомлюється спільна відповідальність за безпековий простір. До саміту Трамп ще матиме нагоду звірити годинники з Генсеком Столтенбергом, прийнявши його 12 квітня в Білому домі.

Росія розпочавши війну проти України запустила в усьому світі маховик гонки озброєнь. І одним з важливих питань саміту буде розмова про збільшення витрат на оборону. Не секрет, що більшість країн НАТО витрачають на свої власні армії менше 2% ВВП, сподіваючись на союзницьку підтримку, перш за все США. Це і було причиною давніх заяв Трампа, що США вийде з НАТО, в разі своїх надмірних непропорційних витрат. Проте в будь-якому випадку це не зовсім так. Загальний сумарний бюджет НАТО вдвічі більший від витрат американців. І це розуміють у Пентагоні. Зрештою, якби для Америки було вкрай не вигідне НАТО, то прагматичні американці залишили б цю організацію ще до Трампа.

Очевидно на саміті буде не простий діалог щодо необхідності збільшення витрат на оборону європейських країн, щоб піднятись до рекомендованих в НАТО 2% ВВП на оборону. Адже агресор поряд. Війна йде в Україні. Що таке російська гібридна війна, на саміті зможе розповісти прем’єр Чорногорії Марковіч, зокрема, про те як російські спецслужби планували переворот та вбивство його попередника саме для того, щоб завадити вступу країни до НАТО.

Українській делегації варто наполягати на внесенні на порядок денний питань щодо української (а отже і європейської) безпеки. Бо хто, як не ми повинні акцентувати на тому, що в Європі йде війна, на якій щодня вбивають і калічать солдат, що захищають свою батьківщину.

Варто зазначити, що ситуація на Донбасі може погіршитись, і це час випробувань для адміністрації президента США Дональда Трампа, і час випробувань для НАТО.

Активізацію бойових дій на Донбасі ініціюють в російських штабах в Москві та в Ростові-на-Дону. Українські військові змушені лише відстрілюватись, дотримуючись Мінських угод. Не можна не погодитись з міністром національної оборони Польщі Антонієм Мацеревичем, що Росія з 2008 року здійснила кілька етапів агресії, і лише НАТО може зупинити цей процес.

РФ протиставила себе всьому світу. Росія веде війну в Україні і в Сирії, посилює напруженість в чорноморському та балтійському регіонах, організувала державний переворот в Чорногорії, втручається в політичну і виборчу системи в Нідерландах, Франції та Німеччині. Росія фактично розпочала кібер-війну проти США. Саме час створювати міжнародну антикремлівську коаліцію. Чи всі в НАТО це розуміють? Проте завдання нашої зовнішньої політики зробити все, щоб таке розуміння прийшло.

Міжнародна антикремлівська коаліція повинна економічними, політичними та іншими методами досягти фрагментації економіки Росії, її конфедералізації, та забезпечити свободу народам. Відновлення територіальної цілісності нашої країни можливе лише після краху російського режиму, адже з Путіним неможливо домовитися. Також неможливо домовлятись з одними терористами проти інших. Це не політика ХХІ сторіччя. Чим швидше це усвідомлять в Брюсселі і Вашингтоні тим краще. Адже небезпека гібридної війни в тому, і Крим це показав, що сьогодні все ще ніби під контролем, якісь окремі розрізнені проблеми не змушують давати відсіч, можна ще почекати, пошукати діалог і політичне вирішення, а на завтра діяти вже пізно.

 

Сергій Джердж, голова Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України