• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Чи поїде Порошенко на саміт НАТО в Брюссель для зустрічі з Трампом?


Чи поїде Порошенко на саміт НАТО в Брюссель для зустрічі з Трампом?

В найближчі тижні, в кінці травня та на початку червня 2017 року, відбудуться значні події за участі НАТО та безпосередньо в НАТО, що вплинуть на геополітичну та безпекову ситуацію в Європі.

5 червня 2017 року до НАТО приєднається Чорногорія. Всі формальності завершено. Іспанія стала останньою країною Альянсу, яка ратифікувала угоду про приєднання Чорногорії до НАТО 11 травня. Раніше Дональд Трамп підписав постанову про ратифікацію приєднання Чорногорії до НАТО. В квітні американський Сенат більшістю голосів підтримав розширення Альянсу. Саме Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав сенаторів якомога швидше провести ратифікацію договору про вступ Чорногорії до НАТО. Тіллерсон зазначав, що вступ Підгориці в Альянс посилить демократичні реформи, інтеграцію, безпеку і стабільність в Балканському регіоні. У Вашингтоні сподіваються, що приєднання Чорногорії надасть сигнал Росії про те, що США протистоять російським спробам поширювати свій вплив в Європі.

Варто звернути увагу на те, що Чорногорія ставши незалежною країною в 2006 році, відразу приєдналася до програми НАТО Партнерство заради миру. На той час Україна вже 12 років була учасником цієї програми з 1994 року. Проте на сьогодні Чорногорія фактично вже є 29-м членом НАТО, а Україна попри близькість до Альянсу в практичному плані, так і залишається партнером з невизначеним до кінця фактичним вступом до цієї поважної безпекової організації, хоча і маючи Індивідуальний партнерський план з НАТО. Можна по-різному оцінювати військовий потенціал Чорногорії, армія якої складається з 2000 осіб, але слід оцінити і факт безпекової консолідації на Балканах, які за висловами істориків завжди були пороховою бочкою Європи. Проте все змінюється, і сьогодні Сербія є членом програми Партнерство заради миру НАТО. Чорногорії від колишньої Югославії дісталось все морське Адріатичне узбережжя з Військово-Морськими Силами. Крім ВМС, Чорногорія має Сухопутні війська які складаються з однієї бригади, що включає гірський батальйон, а також Військово-повітряні сили, які мають на сьогодні 14 діючих вертольотів. Також слід додати, що військові витрати складають в Чорногорії 1,65% ВВП країни.

25 травня 2017 року в Брюсселі відбудеться саміт НАТО. Брюссельський саміт НАТО 2017 — 28-а зустріч на найвищому рівні глав держав та голів урядів країн-учасниць Північноатлантичного Альянсу. Це буде перший саміт НАТО для новообраного Президента США Дональда Трампа, а також його перша закордонна поїздка. На саміті планується обговорення ряду важливих тем, серед яких — боротьба з тероризмом, збільшення оборонних витрат і справедливий розподіл їх між членами Альянсу, війна Росії проти України, а також відносини НАТО-Росія. Можливо Альянс також озвучить рішення щодо приєднання до військової коаліції проти терористичного угрупування «Ісламська держава».

Під час саміту відбудеться відкриття нової штаб-квартири НАТО. Вірніше сам саміт відбудеться вже в цій новій будівлі головного офісу НАТО. Проте це не єдина особливість цього саміту. Для України важливим є формування порядку денного саміту і включення до нього питань України в такому контексті, який би дав змогу президенту Петру Порошенку взяти в ньому участь. Якщо така можливість буде, і Порошенко відвідає Брюссель, то цілком можливою є зустріч Порошенка з Трампом на полях цього саміту в новій штаб-квартирі Альянсу. Для нас важливо, щоб зустріч Порошенка з Трампом відбулась раніше зустрічі Трампа з Путіним, адже в цьому є особливий символізм підтримки України. Саміт НАТО 25 травня у Брюсселі — єдина можливість для особистого знайомства Трампа з Порошенком до липня, коли відбудеться саміт «великої 20-ки» у Німеччині, де ймовірно зустріч Трампа з Путіним все ж відбудеться. Проте в будь-якому випадку є свої переваги і в зустрічі після путінської, таким чином можна розбити всі російські вигадки та маніпуляції і залишити Трампа зі своєю правдою, своїм баченням, хоча це й не легко в переговорному процесі. Найближчі дні і тижні прояснять для нас цю ситуацію.

Сергій Джердж, кандидат політичних наук, голова Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України