• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Нейтралітет і путінські снігурі


Нейтралітет та путінські снігурі.

Путінські снігурі розпочали хоровий спів про позаблоковість та нейтралітет, який вони нав’язують нам для того, щоб країна залишилась без будь-якої допомоги з боку інших країн та міжнародних організацій. Так легше Росії продовжувати війну проти України та здійснювати окупацію ізольованої країни.

Не виняток в цьому і заява колишнього спікера ВР Олександра Мороза, який в програмі телеканалу 112-Україна 4 червня 2017 року сказав, що для нас позаблоковість найкраще, це принесе мир, і такий статус може нам надати Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Очевидним є те, що насьогодні нейтральний статус як такий не працює. Власне Росія розпочала свою війну проти України в період, коли ми були позаблоковою державою. Я впевнений, що наше таке безпекове сирітство розпалило апетит Росії і прискорило початок війни.  

Те, що нейтралітет не діє, можна прослідкувати і на історії ІІ-ої Світової війни, під час якої нацисти окупували Бельгію, Нідерланди, Данію, Норвегію, комуністи розпочали війну проти Фінляндії, а пізніше окупували нейтральні балтійські країни – Естонію, Латвію, Литву. Швеція та Швейцарія змінили політику на догоду Рейху.

Ті умовно нейтральні країни, які постали в період холодної війни, вже не є нейтральними сьогодні. Зокрема, Фінляндія, Швеція та Австрія є членами Європейського Союзу.

Якщо Європейський Союз має спільну зовнішню політику та спільну політику безпеки, то чи є ці країни нейтральними? Якщо Швейцарія є партнером НАТО, бере участь у миротворчих місіях, місіях ЄС та ООН, то чи є це чистий нейтралітет? 

Путін і проросійські агенти впливу, які є в Україні, хочуть, щоб ми були позаблоковими, нейтральними, без допомоги, без гарантій та будь-яких зв’язків, які посилювали б нашу безпеку. Так простіше здійснювати агресію.   

О. Мороз говорить про те, що такий нейтралітет може забезпечити нам Рада Безпеки ООН. Це не лише абсолютна дурниця, але й цинічна провокація. РБ ООН сьогодні не може прийняти будь-якого рішення на підтримку України – ні засудити агресію, ні спрямувати миротворчу місію на Донбас, ні створити міжнародний трибунал з розслідування збиття малайзійського лайнера рейсу МН-17, а все через право вето у РФ, користуючись яким, Росія може заблокувати будь-яке рішення.

Припустимо, що Росія погодилась і РБ ООН надала якісь гарантії для України, а через місяць та ж Росія розпочинає нову війну і наступ на українську територію. Чи має РБ ООН якісь важелі проти цього? Ні. Росія знову блокуватиме будь-які рішення в Раді Безпеки ООН. Тому це ніякий не захист, це навіть не профанація, а свідома підступна маніпуляція громадською думкою для ослаблення позицій держави.

Звідки може бути впевненість, що Російська Федерація, порушивши наш суверенітет в часи позаблоковості, розтоптавши як Будапештський меморандум, так і договори про дружбу, взаємне визнання кордонів та багато інших, не зробить це знову?

Який механізм захисту України? Захист повинен бути реальний, справжній. Та практична співпраця з НАТО яка є, той діалог, який ми ведемо з Альянсом, є запорукою посилення національної безпеки. Членство в НАТО є питанням майбутнього, а сьогодні, власне опираючись на нашу мету набуття членства в Альянсі, ми звертаємось до наших партнерів з питаннями допомоги нашій країні в час теперішній. І ця допомога суттєва.

З початку російсько-української війни ми отримали від США більше $760 млн на безпекові та оборонні програми, а по курсу це біля 20 млрд гривень. Чи зайві ці кошти для армії під час війни? Спільні маневри, навчання, інструктори, трастові фонди, політична, матеріально-технічна підтримка, зустрічі, візити, військова медицина - все це посилення національної безпеки держави. Без діалогу з НАТО, в нас було б значно більше вбитих та поранених на війні, і Росія просунулась би набагато більше вглиб країни.

Тому, щоб нам не співали путінські снігурі про нейтралітет, нам необхідно посилювати взаємодію з іншими країнами, групами країн, міжнародними організаціями, з НАТО, ЄС та іншими інституціями, набувати членства в них з тим, щоб ми не залишались один на один з ворогом. Тоді і перемога буде за нами, адже правда та міжнародна спільнота на нашому боці.

А Олександру Морозу, який народився в селі, варто пояснити питання нейтралітету на простому прикладі, який він зрозуміє. Якщо в полі лежить якесь добро, яке ні до кого не стосується, нікому не належить, ні колгоспу, ні селянам, тобто нейтральне, то чи не є воно саме по собі спокусою його прихопити і забрати. Звичайно є. А коли добро належить до якогось господарства, то тоді забрати та вкрасти його вже складніше, бо є якесь право, є відповідальність за злочин, включаються питання совісті тощо.

Тому і для України бути в безпековій системі значно краще і ефективніше, ніж бути поза дієвими інститутами безпеки.

Сергій Джердж, голова Української республіканської партіїУкраїнська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України