• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Заява ЦП УРП щодо Всеукраїнського фестивалю "Країна кобзарів"


ЗАЯВА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРОВОДУ

УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПАРТІЇ

Шановні співгромадяни!

Для всіх нас не є новиною свавілля посадовців, яке давно вже стало узвичаєною практикою щоденної діяльності владних установ.  Проте це однаково не може не обурювати й не спонукати до дій, які б цій згубній практиці перешкоджали. Ніщо не може їй перешкодити, опріч нашої з вами активної позиції, яка, окрім всього іншого, є однією з основоположних засад республіканізму.

Йдеться, зокрема, про дії корумпованої влади Полтавської області, внаслідок яких Всеукраїнський фестиваль «Країна кобзарів», організатором якого є голова Українського фонду розвитку спільнот, член Центрального Проводу УРП Ірина Сінчалова і який відбувся 23 вересня ц.р., довелося переносити з Великих Сорочинців Миргородського району Полтавської області до Києва. Це тим більш прикро, що фестиваль було присвячено світлій пам’яті  славетного кобзаря Михайла Кравченка, який був родом із Великих Сорочинців і передчасно пішов із життя рівно 100 років тому.

Пояснення діям влади цілком банальне. Колишня заступниця голови Полтавської обласної адміністрації Світлана Свищева чомусь уявила собі, що така національна традиція, якою в Україні став, завдяки віковій праці його учасників і творчості геніального Миколи Гоголя, Сорочинський ярмарок, є її власним «брендом», хоча сама вона ніяким боком не причетна ні до Гоголя, ні до національної традиції, ні взагалі до нашої національної культури, що й видно з її дій. Вже багато років поспіль, безсовісно експлуатуючи землю громади Великих Сорочинців, забрану у неї не без впливу адмінресурсу в оренду за безцінь, Свищева перетворила її на смітник, а сам Сорочинський ярмарок – зі свята традиційної національної культури на примітивний базар цілком у стилі голоти, яка запанувала в Україні після її окупації Москвою 1920 року і яка панує в ній і дотепер.   

Втішним в цій у цілому сумній історії є те, що керівництво місцевої громади Великих Сорочинців всіляко сприяло проведенню фестивалю і не його вина, що його проведення було поставлене під загрозу зриву.

Українська Республіканська Партія, дотримуючись у своїй більш як чвертьвіковій історії лінії на підтримку наших національних традицій і кращих культурних надбань, й надалі підтримуватиме фестиваль «Країна кобзарів», який, сподіваємося, стане ще однією славною українською традицією. Цьогоріч, завдяки сприянню УРП, кобзарський фестиваль пройшов у столичному музеї Миколи Лисенка.  

Центральний Провід УРП спільно з Українським фондом розвитку спільнот вимагатиме від центральних органів державної влади проведення розслідування про правомірність експлуатації уродженкою Російської Федерації пані Світланою Свищевою землі і бренду Сорочинської ярмарки.Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України