• Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
  • Українська Республіканська Партія
Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!
ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ СУЧАСНОСТІ

Ростислав Новоженець презентував мапу "Український Крим"


Ростислав Новоженець 31 жовтня у Львівському історичному музеї презентував науково-популярне видання – мапу «Український Крим».

За підтримки Львівської організації УРП і за ініціативи заступника голови УРП, президента благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислава Новоженця видано мапу "Український Крим", презентація якої відбулась у Королівських Палатах Львівського історичного музею.

Мапа включає інформацію про історію Криму, етнополітичний розвиток півострова, його національний склад населення, народи, які населяли цю територію, видатних українських діячів, пов’язаних з Кримом, російську окупацію 2014 року та правові засади деокупації.

За словами заступника голови УРП, президента благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислава Новоженця, мапу поділили на 3 блоки: сучасний, історичний та юридичний.

«Ми подали всю історію Криму, але акцентували на українському елементі. Зокрема, наголосили, де знаходяться українські пам’ятки та культурні осередки, - зазначив він, - Усе заради того, аби довести, що цей півострів може належати лише Україні».

Ростислав Новоженець зупинвся детально на основних історичних деталях з історії  Криму у період існування Великої Скіфії, Тавроскіфії, Босфорського царства, Київської Русі, Козаччини, УНР тощо. 

Варто сказати, що мапа влучно привертає увагу до того, що Крим не тільки кримчаків (кримськотатарський), але й український. Українці там живуть і діють споконвіків і мають на нього беззастережне право. 

Це вже 12 карта за ліком із циклу «Соборна Україна». Її поширять і у навчальних закладах, бібліотеках та серед громадськості.

Проблемою наразі є незначний тираж мапи (1000 примірників) і проблеми, які перешкоджають її поширенню у Криму.Українська Республіканська Партія - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України